lupa

Výsledky turnaje D+D REAL Czech Masters 2014

Výsledky turnaje D+D REAL Czech Masters 2014 28.08.2014

Po třech letech se do České republiky zásluhou turnaje D+D REAL Czech Masters 2014 vrátila prestižní série Eurepean Tour. Na hřišti Albatross na Berounsku se představilo devět českých golfistů, ani jeden z nich však neprošel po dvou kolech cutem do víkendových bojů.

Golfové Czech Masters vyhrál welšský golfista Jamie Donaldson a to s náskokem dvou ran. Donaldson k celkovému triumfu potřeboval na čtyři kola 274 ran a se skóre –14 v dramatickém závěru porazil svého krajana Bradleye Dredge, který do finále vstupoval z první pozice. Třetí místo si pak rozdělili Dán Sören Kjeldsen a Jihoafričan Merrick Bremmer, kteří měli shodné skóre –11.

Donaldson již od samého začátku potvrzoval roli největšího favorita turnaje a podle očekávání po prvním a druhém kole vedl. Až ve třetím kole ho vystřídal Dredge, který do finále vstupoval s náskokem dvou ran. Donaldson se však nenechal znervóznit a zaútočil ihned na začátku finálového kola, kdy zahrál tři birdie a vrátil se tak zpátky do čela. Velšan poté náskok stále navyšoval a nakonec i bezpečně udržel. Donaldson si za titul na Czech Masters připsal na konto 166 660 eur, čímž si zajistil dostatek peněz, aby se vešel mezi čtyři evropské postupující na letošní Ryder Cup.

Nejlepší z Čechů byl na turnaji D+D REAL Czech Masters 2014 Stanislav Matuš, který skončil na 96. místě, přičemž cut mu unikl o dvě rány.

Autor: admin